van der Leeuw Stichting

Andreas Rinkelprijs toegekend aan ons bestuurslid Ds Hans Uytenbogaardt

Terug naar overzicht
Geplaatst op12 mrt 2018

Uytenboogaardt krijgt deze wetenschappelijke erkenning voor zijn werk in de liturgiewetenschap.

Dienstbare wetenschapper – de man achter het PKN Dienstboek

Hans Uytenbogaardt werkte als eerst als predikant en vervolgens docent liturgiek en als secretaris eredienst voor de Hervormde Kerk en vervolgens voor de Protestantse Kerk in Nederland. Zo stond hij aan de wieg van het Dienstboek van deze kerk. Bij het ontstaan hiervan vertaalde wetenschappelijke inzichten naar de praktijk. Deze opstelling als dienstbare wetenschapper is kenmerkend voor zijn manier van werken.an het academisch jaar van het Oud-Katholieke Seminarie, 30 september in de kathedrale kerk aan de Kinderhuissingel 76, Haarlem,